Цветя и Растения, отглеждане, грижа, проблеми, въпроси, болести

EdelweissBG.com

Доставка на цветя, букети и подаръци в цяла България

Форум за цветя, букети, аранжировки. Отглеждане и грижи за цветята.
Дата и час: Нед 08 Декември, 2019 2:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Драцена - Dracaena
МнениеПубликувано на: Съб 20 Юни, 2009 21:45 
Модератор
Аватар

Възможно е, причинителят да не си ти. :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед 25 Април, 2010 14:12 
Цветарче зяпач

http://picbg.net/u/50660/34591/427079.jpg Здравейте.Тука всички сте чудесни.Нова съм във форума,но и аз като повечето от вас обичам цветята (h) .Та имам запитване-Това цвете вид драцена ли е?Гледам го от няколко години и расте като лудо.Вече е достигнало тавана и скоро ще започне да му се изкривяват върховете.Как трябва да постъпя-да го отрежа ли :( .Ако е така в кой период от годината се прави и по какъв начин.Много ми е красиво и си го обичкам,за това се страхувам да предприема каквото и да е действие,за да не го загубя.Търся всякъкви професионални мнения по въпроса,но и от там има разногласия.Моля,дайте вашето мнение и опит за да ми помогнете.Благодаря! (bow)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет 22 Юли, 2010 12:14 
Цветарче зяпач

did написа:
http://picbg.net/u/50660/34591/427079.jpg Здравейте.Тука всички сте чудесни.Нова съм във форума,но и аз като повечето от вас обичам цветята (h) .Та имам запитване-Това цвете вид драцена ли е?Гледам го от няколко години и расте като лудо.Вече е достигнало тавана и скоро ще започне да му се изкривяват върховете.Как трябва да постъпя-да го отрежа ли :( .Ако е така в кой период от годината се прави и по какъв начин.Много ми е красиво и си го обичкам,за това се страхувам да предприема каквото и да е действие,за да не го загубя.Търся всякъкви професионални мнения по въпроса,но и от там има разногласия.Моля,дайте вашето мнение и опит за да ми помогнете.Благодаря! (bow)

Да това е драцена Dracaena Fragrans Massangeana. Аз я имам същаща от 1990 г.и вече е отрязана.Изображение
Режеш рано на пролет (март), мажеш с восък отрязъците леко разтопен. Аз също се чудех какво да я правя моята и докато се реша мина 1 година, изкривиха се леко върховете. Но така сондирах мнения...Моята е с 2 централни върха.Първо отрязах 1 връх поради (страх) а тази година и другия.Всяко растание е индивидуално като всеки организъм....Успех....
ИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа